Open Banking

Analityka transakcyjna, estymacja dochodów i wydatków i wiele innych

Dogłebne rozumienie informacji płynących z danych transakcyjnych przekładają się na podejmowanie precyzyjnych i szybkich decyzji z pominięciem czasochłonnych procedur weryfikacji

Podejmuj pewne decyzje dzięki danym i celowanej analityce, umożliwiające szybką i prostą ocenę kondycji finansowej, zdolności kredytowej aż po spłatę zaległych należności i możliwości wsparcia klienta w trudnej sytuacji finansowej.

Zrozumienie zdolności kredytowej na zakup Twoich produktów lub usług jest niezwykle istotne podczas doboru właściwego produktu dla danego klienta. Nasze dane i usługi pomogą Ci podejmować świadome decyzje, dzięki szybkiej i prostej ocenie zdolności kredytowej klienta podczas współpracy z nim.

Nasze podejście do analityki transakcyjnej na danych z Open Bankingu

Jako autoryzowany dostawca rozwiązań i usług dostępu do informacji o rachunku (AISP), wiemy, że ocena zdolności kredytowej kształtowana w oparciu o weryfikację dochodów i wydatków powinna być procesem zindywidualizowanym, możliwie uproszczonym i zautomatyzowanym. Nasze rozwiązanie do weryfikacji zdolności kredytowej, Affordability Check, umożliwia korzystanie z danych pochodzących z biur informacji kredytowej oraz danych transakcyjnych z rachunków w różnych bankach udostępnianych w myśl otwartej bankowości w ramach dyrektywy w sprawie usług płatniczych (PSD2).  Dzięki nam możesz oferować odpowiednie, sprawiedliwe i elastyczne procesy dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Oferta Experian – od kategoryzacji po kastomizowaną analitykę kompleksowo wspierającą procesy biznesowe

Rozwiązanie oparte o analitykę transakcyjną z Otwartej Banowości od Experian korzysta ze skarbnicy danych udostępnionej w ramach historii transakcyjnej, dzięki unikalnemu połączeniu wszystkich niezbędnych elementów do stworzenia sprawnego i efektywnego procesu onboardingu i kształtowaniu relacji z klientem.

Połączenie danych aplikacyjnych, danych z biur informacji kredytowej i danych transakcyjnych z rachunków bankowych za pomocą bezpiecznych interfejsów API, pozwoli Ci uzyskać holistyczny obraz kondycji finansowej klienta. 

Trusso, nasz automatyczny silnik do kategoryzowania danych z wykorzystaniem algorytmów uczenia maszynowego, pobiera nieprzetworzone dane i dzieli je, w czasie rzeczywistym, na detaliczne grupy przychodów i wydatków, co się przekłąda na transpraetność kondycji finansowej klienta oraz trafnijesze decyzje co do kształtowania relacji z danym klientem. 

Dane, agregaty i wyniki dedykowanych modeli analitycznych są dostarczane zwrotnie do naszych Klientów za pomocą bezpiecznych interfejsów API,  pozwalają Ci zaoferować kompleksową i spersonalizowaną obsługę klienta.

Dowiedz się, jak możemy pomóc wesprzeć rozwój Twojej firmy

Webinar: Otwarta bankowość

Jak przepisy mogą napędzić rozwój Twojej firmy

Prezentacja: How to use open banking transaction data and machine learning for credit risk analytics.

Jaką wartość mają dane transakcyjne w połączeniu z uczeniem maszynowym